Konferencja "Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport"

opublikowano: 2018-08-21 11:09, katarzyna.krakowiak

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002 roku inicjatywa, której celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, innych niż własnym samochodem.

Konferencja "Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport"

Tradycyjnie odbywa się on w dniach 16-22 września, a wieńczy  go ogólnoświatowa akcja znana jako „Dzień bez samochodu”, która przypada na 22 września.

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu prowadzonych jest szereg działań promocyjnych i edukacyjnych, zachęcających do korzystania  ze środków transportu zbiorowego, roweru, czy poruszania się pieszo. Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu i pieniędzy, poprawa zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, lepsza jakość środowiska naturalnego, w tym poprawa jakości powietrza, możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej, w końcu zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Wśród innych atrakcji przygotowanych przez m.st. Warszawa w tym roku znalazła się także dedykowana konferencja pn. Mobilna Warszawa Zrównoważony Transport, która odbędzie się 17 września w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Celem konferencji jest przybliżenie aspektów związanych z planowaniem miasta i rolą transportu w codziennym miejskim życiu.

Pierwszą sesję zdominują osoby odpowiedzialne za planowanie miast – urzędnicy, urbaniści i architekci, którzy przedstawią uczestnikom wizje nowoczesnego miasta.

Planujemy także przedstawić uczestnikom konferencji działania Zarządu Transportu Miejskiego w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego w skali miasta i aglomeracji – na ten cel zostanie  poświęcona zostanie cała druga sesja.

Konferencję zakończy sesja poświęcona planowaniu miast i roli transportu we współczesnym świecie.

Zachęcamy Państwa do udziału w konferencji licząc jednocześnie na to, że będzie to okazja do wymiany doświadczeń, zgłoszenia uwag i problemów, a przede wszystkim wspólnej dyskusji o przyszłym kształcie Warszawy i innych miast.

Na wydarzenie można zapisać się poprzez FORMULARZ do dnia 5 września 2018 r.

(plik: plakat_A3_MWZT_1_v2.pdf, rozmiar pliku: 273.38 KB)
    Program Konferencji
    (plik: Konferencja_program.pdf, rozmiar pliku: 383.2 KB)