Odłóż smartfon i żyj

opublikowano: 2018-10-05 15:36, katarzyna.krakowiak

4 października zainaugurowana została kolejna odsłona kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Przed przejściami dla pieszych w okolicach ponad 200 stołecznych w ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawią się duże napisy z hasłem „Odłóż Smartfon i Żyj”.

źródło: ZDM fot. źródło: ZDM

Stale podejmujemy działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Mimo tego, w dalszym ciągu liczba wypadków z pieszymi jest wysoka. W stosunku do 2016 roku wzrosła ona o 2,5% i wciąż stanowi prawie 36% wszystkich wypadków. Piesi są też najbardziej poszkodowaną grupą użytkowników dróg – stanowią aż 68% ofiar śmiertelnych. Dlatego miasto zawsze chętnie wspiera i inicjuje kampanie na rzecz poprawy tego stanu rzeczy – powiedziała podczas inauguracji Renata Kaznowska, wiceprezydent m. st. Warszawy.

Na problem ze smartfonami zwrócił również uwagę dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu Michał Domaradzki. Od tego roku robimy wizję lokalną na miejscu każdego śmiertelnego wypadku w Warszawie. Czasem jest tak, że trudno wskazać przyczynę. Kierowca widział pieszego, pieszy kierowcę, a doszło do wypadku – powiedział, uzasadniając potrzebę działań edukacyjnych kierowanych zarówno do pieszych, jak i do kierowcow.

Kolejna odsłona kampanii skupia się tym razem na młodzieży ze stołecznych szkół. Zarówno Tramwaje Warszawskie, Miasto Stołeczne Warszawa, jak i Zarząd Dróg Miejskich, co roku realizują kampanie społeczne, służące poprawie bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Wzajemne partnerstwo stanowi gwarancję zwiększenia zasięgu kampanii, co będzie miało pozytywne przełożenie na promocję przekazów projektu.