Mobilna Warszawa

Mobilna Warszawa

Plan mobilności

opublikowano: 2020-06-02 09:43, a.jankowska

Przedstawiamy Państwu poradnik opisujący metodologię opracowania planów mobilności. Poradnik powstał w ramach realizacji „Planu mobilności dla pracowników Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z opracowaniem poradnika opisującego metodologię przygotowania planów mobilności”, a autorami jego są pracownicy naukowi Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Plan mobilności

Poradnik w sposób przystępny informuje, czym jest plan mobilności, jaki jest cel i sens jego wdrożenia oraz jakie są etapy jego realizacji. Plan mobilności jest wprowadzany w celu zmiany zachowań komunikacyjnych osób i ograniczania korzystania z samochodów prywatnych w podróżach do obiektów i obszarów generujących duży ruch takich jak: centra miast, szpitale, centra handlowe, osiedla mieszkaniowe. Choć plany są stosowane na szeroką skalę za granicą, w Polsce stanowią one rozwiązania dość innowacyjne.

W celu popularyzacji wiedzy z zakresu ich stosowania, w metodologii zaprezentowano istotę planów mobilności oraz korzyści płynące z ich wdrażania. Przedstawiono poszczególne fazy opracowania planu mobilności oraz typowe rozwiązania pojawiających się problemów. Ciekawym elementem poradnika są przykłady wdrożonych planów mobilności w innych krajach oraz ich efekty.

Zapraszamy do lektury!

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Metodologia opracowania planów mobilności
    (plik: Poradnik_mobilnosc_Internet z ISBN.pdf, rozmiar pliku: 6631.26 KB)
    Pobierz