U-space: trzeci wymiar miasta. UE – samorządy – drony

opublikowano: 2018-02-08 13:36, a.golebiowska

„U-space – trzeci wymiar miasta. UE – samorządy – drony” – pod takim hasłem 8 lutego 2018 r. w miejskim Centrum Kreatywności Targowa odbyła się debata samorządowa, w której uczestniczyli przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu.

Żródło: materiały z Debaty fot. Żródło: materiały z Debaty

Organizatorzy spotkania: Fundacja Instytut Mikromakro, Miasto Warszawa oraz Unia Metropolii Polskich zaprosili przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz ekspertów sektora publicznego, naukowego i biznesowego do dyskusji na temat  możliwości  wykorzystania dronów w przestrzeni miejskiej oraz nowych trendów technologicznych zmieniających przestrzeń publiczną metropolii.

Przedmiotem debaty były również aspekty prawne wykorzystania dronów, rządowy program wsparcia dla bezzałogowych systemów latających „Żwirko i Wigura” oraz wybrane projekty pilotażowe w tym obszarze.