Debata o roli mobilności w rozwoju Warszawy

opublikowano: 2016-07-01 09:54, mrybczynska

We wtorek 28 czerwca odbyła się debata "Rola mobilności w rozwoju Warszawy" w ramach konsultacji społecznych #Warszawa2030. Słowo wstępne wygłosił p. Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji (obecnie: Biuro Polityki Mobilności i Transportu).

Debata o roli mobilności w rozwoju Warszawy

W pierwszej części spotkania Pan prof. Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej przedstawił wyniki Warszawskiego Badania Ruchu 2015, Pan dr Andrzej Brzeziński z Politechniki Warszawskiej zaprezentował projekt "Warszawskiej polityki mobilności", Pan prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej przybliżył funkcjonowanie transportu w miastach europejskich, a Pan Robert Buciak przedstawił rekomendacje Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu dla strategii #Warszawa2030 w kontekście roli mobilności.

W drugiej części spotkania rozpoczęła się dyskusja z mieszkańcami o roli mobilności w Warszawie. Jeden z wątków dyskucji poświęcony został sprawom organizacyjnym, czyli stworzeniu w strukaturach Miasta biura odpowiedzialnego za koordynację działań przy realizacji "Warszawskiej polityki mobilności" oraz za proces monitoringu.

W związku z wieloma głosami w tej sprawie poniżej przedstawiamy naszą propozycję, która również podlega konsultacjom społecznym.

Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej konsultacom #Warszawa2030: http://2030.um.warszawa.pl/

Sprawy organizacyjne i monitoring
    (plik: WPM - sprawy organizacyjne i monitoring.pdf, rozmiar pliku: 56.11 KB)
    Projekt WPM