Mobilna Warszawa

Mobilna Warszawa

Debata w BUW podsumowująca konsultacje

opublikowano: 2016-10-20 13:38, mrybczynska

W środę 7 grudnia 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata podsumowująca proces konsultacji społecznych projektu dokumentu pn. "Warszawska polityka mobilności".

Debata w BUW podsumowująca konsultacje

W debacie wzięła udział Pani Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, która przywitała uczestników, mówiła o przyszłości dokumentu i pozostałych działaniach władz miasta wpisujących się w nasz dokument. Następnie p. Mieczyław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji (obecnie: Biuro Polityki Mobilności i Transportu), przedstawił obecnym informację dotyczącą kampanii informacyjnej dotyczącej procesu konsultacji społecznych tego dokumentu. W następnej kolejności p. Agnieszka Marlińska, przedstawiciel wykonawcy warsztatów - firma 7/8, przedstawiła metodologię przeprowadzenia warsztatów, a p. Anna Wieczorek opowiedziała o psychologicznych aspektach działań edukacyjno-promocyjnych związanych z mobilnością. Na zakończenie p. Anrzej Brzeziński, autor WPM, scharakteryzował zmiany, jakie wprowadził w dokumencie w oparciu o wnioski z konsultacji społecznych (uwagi mieszkańców, które spływały do Biura oraz z warsztatów). Po każdej prezentacji odbyła się krótka dyskusja na temat poszczególnych zagadnień. W debacie wzięło udział ok. 40 osób a ponad 100 obserwowało transmisję na żywo na naszym kanale YT.

Dziękujemy Państwu bardzo za zainteresowanie tematem mobilności i liczny udział w naszych debatach oraz warsztatach. Odwiedziliście Państwo także nasze stoisko podczas Dni Transportu Publicznego zorganizowanego na terenie pętli autobusowej i tramwajowej przy ul. Woronicza. Podsumowanie naszej wspólnej pracy można zobaczyć na: https://youtu.be/0PIrtVE 1Yq U .

Przebieg debat można zobaczyć na:

https://www.youtube.com/watch?v=K2TMOTktNsY - debata rozpoczynajaca cykl warsztatów

https://www.youtube.com/watch?v=Vhs5N-masBo - debata podsumowujaca konsultacje społeczne.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Prezentacja p. MReksnis
  (plik: BUW podsumowanie konsultacji wpm_MReksnis.pdf, rozmiar pliku: 3317.43 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Prezentacja p. AMarlińska
  (plik: WPM_konsultacje_PREZ_warsztaty_AMarlińska.pdf, rozmiar pliku: 4192.06 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  Prezentacja p. AWieczorek
  (plik: WPM prezentacja na debate czesc spoleczna_AWieczorek.pptx, rozmiar pliku: 1128.55 KB)
  Pobierz
 4. 4.
  Prezentacja p. ABrzeziński
  (plik: WPM_debata podsumowująca_wnioski_ABrzeziński.pdf, rozmiar pliku: 2174.66 KB)
  Pobierz